KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 8505053
nr 850 5053
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Kolteckning, Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 september 2013
kl 20:17:04
150 kr
- Klassiska
30 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell